Rozcestník

Co o mě říkají klientky?

"Pro mně jsou tato videa skvělá; ušetří spoustu času s vyhledáváním informací na youtube a navrch jsou česky, tak jim rozumím. Dá se k nim vracet, takže nad očekávání je to lepší, než prezenční kurz."
Martina
"Nevedela som tkať vôbec som nevedela ako vzniká plátno a tkanina vedela som len hrubé koberčeky ale toto ma veľmi lákalo . Veronika je skvelá učiteľka všetko má nahrané na videách a aj keď niečo som nerozumela vedela sa k tomu vrátiť hocikedy . Som šťastná ze som padla do jej rúk. "
Olga (Praktické základy tkaní
"Naučila jsem se od Verči základy tkaní, tkám já i moji synové, zkoušíme pestré záložky, náramky, náušnice, různé tvary, drobné dečky, baví mě vymýšlet kombinace vzorů a materiálů, je to tak moc kreativní! Podpory se vám dostane od Verči fakt pořádný ranec, až si říkám, kde na to ta holka bere tolik trpělivosti, jo jo, je to tkadlena 🙂 A jde jí to moc pěkně za stavem, i za kamerou 😍 Já si to fakt užila, děkuji ❤️"
Luci (Tkaní pro každého)
"Pokoj. Prekvapuje ma, do akého meditatívneho stavu sa dokážem pri tkaní dostať. A poznanie, že samotné tkanie je za odmenu za predchádzajúcu prácu. Pradiem vlnu na vretienku, z ktorej tkám, takže všetko trvá dlhšie, ale ten pocit na konci s hotovým výrobkom v ruke, to je na nezaplatenie. A tvorivosť, nápady na kombinácie materiálov, odpovede na otázky k tematike historických materiálov a odevných súčiastok. Keď ten materiál držím v ruke, keď robím tie úkony, akoby chápem hlbšie tradičné témy, ktorými sa zaoberám (rituálne správanie sa, mýty k tematike nití, tkanín a pod.). Jednoducho ma tkanie obohacuje tak hlbokým spôsobom, aký som si nevedela na začiatku predstaviť. Moje projekty prezentácie tradičného spôsobu života posunula prax tkania na úplne inú úroveň. A plus k tomu mám už nejaké objednávky na výrobky, pretože sa ľuďom páčia (nosím svoje výrobky ako odevné súčiastky)."
Ivana
"Videa a podpora Veroniky byly uzasne. Velmi nazorne vysvetleni technik a zadani prace. Na dotazy odpovidala obratem. Velmi doporucuji."
Ludmila (Tkalcovský inpiromat)
"posunula jsem se od plátna výš., je dobré vědět o typech stavů, jak na ně napnout osnovu, a co do ní dát. Jak tkát, hlídat si okraje a co s tím po sundání. Další plus je, že poradíš kde si objednat přízi a vybavení se slevou "
Šátka (Praktické základy tkaní)
"Kurz byl skvělý! Je velmi praktický a intenzivní. Během krátké doby je účastník schopný natkat si obrázek, prostírku nebo šperk. Dozví se řadu praktických tipů, zajímavých informací i vychytávek. Kurz mu tedy ušetří spoustu času při hledání postupů a opravě chyb. Lektorka je velmi milá, vstřícná a ochotná podělit se o své znalosti. Umí poradit, podpořit i dodat chuť do práce. Jsem ráda, že jsem do kurzu vstoupila. Díky!"
Žaneta (Tkaní pro každého)
"Do kurzu jsem vstupovala už s určitou zkušeností tkaní na rámu z předchozích Veroničiných kurzů. Věděla jsem tak něco o technice a názvosloví i o tom, jak Veronika učí a že to jde i online. Tkaní na stavu, snování, zavádění osnovy, vzorování..., to vše bylo pro mě ale úplně nové a měla jsem ze svého čtyřlistého stavu trochu respekt. Díky Veronice, jejím názorným videím, skvělým zkušenostem a trpělivé podpoře jsem vše během pár týdnů zvládla a utkala své první krásné látky. Ráda bych zdůraznila, že Veronika je nejen talentovaná tkadlena, ale i naprosto profesionální lektorka."
Zdenka (Praktické základy tkaní)
"Kurz byl pro mně důležitým bodem mé tkalcovské cesty. Rozšířil mi možnosti, jak tvořit rozmanité tkaniny, dal mi tipy a různé vychytávky při tkaní, lepší vhled do materiálů. Zorientovala jsem se v anglických pojmech užívaných v tkalcovské komunitě. Veronika je navíc dobrá učitelka, kurz má poctivě připravený, má srozumitelný projev. Je vidět, že ve tkaní má své srdce. Taky si rozumí s technologiemi, výuková videa jsou skvěle natočená s dobrým obrazem i zvukem. "
Michaela (Tkalcovský inpiromat)
"Veronika zvolila otevřený a přátelský přistup. Nechala nahlédnout do svého tkalcovského soukromí. Sdílením jejích zkušeností jsem si ujasnila některé své postupy. A především je tkalcovský inspiromat nositelem spolupráce mezi tkalci, což považuji za velmi blahodárné, přátelské, rozvíjející a inspirující. "
Martina (Tkalcovský inpiromat)
"Kurz naplnil moje očekávání, je opravdu skvěle prakticky a názorně zaměřený. Verčina podpora je úžasná. Už chvilku tkám, ale kurz mi rozšířil obzory, zdokonalil mé vědomosti i praktické dovednosti o tkaní, byl prostě super."
Markéta (Praktické základy tkaní)
"Naučila jsem se od Verči základy tkaní, tkám já i moji synové, zkoušíme pestré záložky, náramky, náušnice, různé tvary, drobné dečky, baví mě vymýšlet kombinace vzorů a materiálů, je to tak moc kreativní! Podpory se vám dostane od Verči fakt pořádný ranec, až si říkám, kde na to ta holka bere tolik trpělivosti, jo jo, je to tkadlena 🙂 A jde jí to moc pěkně za stavem, i za kamerou 😍 Já si to fakt užila, děkuji ❤️"
Luci
"Kurz je spracovaný na profesionálnej úrovni, do detailov. Zvládne sa v pohode z domu"
Maria (Praktické základy tkaní)
"S kurzom som nadmieru spokojná. Hoci je online, čo veľmi nemusím, je perfektný, s osobným prístupom lektorky, ktorá sa počas živej časti kurzu o nás starala tak, že sa skoro strácalo online prostredie. Zároveň je táto forma výborná pre opakovanie, keď po čase zabudneme na nejaký postup, môžeme si video s návodom pozrieť znova. Na začiatku kurzu som vedela tkať plátno, dávať si pozor na okraje a vytkávať do plátna jednoduché vzory. Na konci kurzu majú mojej tkaniny úplne iný rozmer, štruktúru, okraje sú ešte krajšie, tkanie je ľahšie, rýchlejšie, radostnejšie. Odporúčam tento kurz každému, kto si praje osvojiť si zručnosť tkania a dozvedieť sa o technológii tkania. Teória s praxou sú v kurze v rovnováhe, profesionálne a ľudsky zároveň vysvetlené aj zložité časti témy. "
Ivana (Praktické základy tkaní)
"Super kurz, příjemná lektorka, srozumitelně vysvětleno . Byla to zábava."
Radana (Tkaní pro každého)
"Tkaní není složité, pokud jsou postupy dobře vysvětlené. Velice oceňuji informační hodnotu videí - vše dává smysl, zapadá do sebe"
Lucia
"Byla to super společná jízda, kterou jsem si nejen užila, ale odnesla si z ní informace a zkušenosti, která mi pomohla zorganizovat moje chaotické poznávání tohoto krásného řemesla."
Libuše (Tkalcovský inpiromat)
"Chcela som skúsiť tkanie a zistiť, či ma to bude baviť, ako som snívala od detstva. Baví ma to veľmi, len si musím nájsť viac času. Ako začiatočníčka v tkaní sa mi páčilo, ako Veronika vysvetľuje a mohla som sa kedykoľvek znovu vrátiť k videám. Bez problémov a pohotovo nám odpovedala na všetky otázky, ktorých bolo dosť. Páčili sa mi aj bonusy, hlavne tkáčsky slovník. Niekedy v budúcnosti by som chcela ísť k Veronike na kurz tkania na stave."
Karolína (Tkaní pro každého)
"Pro kamarádku.... zkus to, je to práce, je to relax, Verča ti pomůže se vším, zjistíš, že to je jednoduché a velmi přínosné pro život. "
Jana
"Kurz je veľmi vydarený. Videá sú názorné, zrozumiteľné a kvalitné. Sú tu aj živé stretnutia, kde je možné každý "nevyriešiteľný" problém vyriešiť. Otázku je možné zadať pred živým vysielaním, takže Veronika sa môže na ňu pripraviť. Aj s obyčajným RH stavom sa dajú vytvoriť krásne dielka. "
Věra (Praktické základy tkaní)
"Po absolvování praktických základů tkaní jsem věděla, že mě tkaní baví a chci se o něm dozvědět víc. Inspiromat splnil všechna má očekávání. Nahlédla jsem do různých nových tkalcovských technik a naučila se rozmanité způsoby zdobení tkanin. Všechna videa jsou srozumitelně zpracovaná a když není něco jasné, stačí se zeptat, Verča ochotně poradí. Živá setkání byla vždy třešničkou na dortu, kde se probralo jak se komu daří, prošly jsme dosavadní úspěchy i neúspěchy, zodpověděly se všechny případné otázky k probíranému tématu. Podpora ve skupině byla úžasná. "
Dana (Tkalcovský inspiromat)
"Kurz určitě ano. Práce s vlnou je super. Tkát jsem neuměla a ještě dlouho to umět nebudu,ale jsem o kousek dál."
Barbora (Tkaní pro každého)
"Do kurzu jsem se prihlasila, abych si ujasnila a doplnila zaklady, neco uz jsem pred tim tkala, ale jsem realne uplny zacatecnik. Kurz je srozumitelny, dobre pochopitelny a moznost se ptat kdykoliv je k nezaplaceni. Pokud se do tkani chcete vrhnout, tohle je super cesta bez neustaleho hledani prevazne v zahranicnich zdrojich."
Jana (Praktické základy tkaní)

Co jim tkaní přináší

Nitě se vinou mým životem už od dětství a tkám a háčkuju už deset let pod značkou Tkanee. Největší radost mám z toho, když někoho přivedu ke tkaní a vidím, že ho to chytne, baví ho to a jak je překvapený z toho, že tkaní vlastně není těžké.

Pod mýma rukama vznikají šátky na nošení dětí, deky, peleríny, šály, šátky, čepice, přehozy, svetry…

V pracovně se většinou nemůžu ani hnout, protože se v ní mačkám s polu s dvanácti různě velkými a složitými stavy a rámečky nejrůznějších velikostí a krabicemi plnými příze.

Sama jsem začínala s listovými stavy, ale až zpětně jsem zjistila, že pro začátek na vyzkoušení stačí knížka nebo rámeček a každý den mě překvapuje na čem všem se vlastně dá tkát.

Tkát může opravdu každý, i ty.


Těším se na tebe.
Tvoje

Veronika

.

Háčkování