Základy tkaní už máte za sebou a umíte na stav dostat osnovu a  mnohem mnohem více?

Vaši blízcí už dostali první dárky a radost z tkaní tak nezůstává jen u vás, ale šíří se dál. Co budete dále tkát? Kde hledat inspiraci?

Tkalcovský inspiromat

Jediný pokročilý český online kurz tkaní, ve kterém tkalcovské dovednosti rozvinete z pohodlí svého domova.

20. 2. 2023 – 1. 8. 2023

Vyšperkujte své projekty a zapojte do svých projektů nejrůznější tkací techniky – zdobení, krajky, clasped weft a mnohé další dekorativní prvky, které na vás vyskakují z fotek a hlubin internetu, časopisů a knih.

 Osvojíte si léty osvědčené postupy a pohodlný tlustý kobereček k posteli, stejně jako jemný hedvábný šál o tisíci nitích už pro vás budou hračka.

 

... už není třeba si každou informaci hledat sám...

Co nás společně čeká?

Složité a efektní techniky mají jednoduché a logické základy.

A tyto základy společně podrobně probereme, aby vás už žádný projekt nezaskočil.

Video návody

V jasných a názorných video návodech se nikdy neztratíte a ukážeme si v nich mnohé dekorativní prvky a techniky.

Společné projekty

Ve čtyřech měsících kurzu nás čekají čtyři hlavní společné projekty, na kterých si vyzkoušíte a osvojíte 4 tkalcovské techniky.

Pozadí mých projektů

Společně se podíváme na to, jak vznikají projekty, na kterých pracuju a nebo jsem pracovala. Výběr je na vás.

Facebooková skupina

V této skupině se budeme navzájem podporovat a budu zde odpovídat na dotazy, které se v průběhu práce vyskytnou.

Setkávání na Zoomu

Čeká nás 10 živých setkání, ve kterých vás nechám nahlédnout pod pokličku svých projektů a budu odpovídat na vaše dotazy ohledně kurzu i vašeho vlastního tkaní.

Máte pouze stav s pevným listem?

Mnoho z technik, kterými se budeme zabývat, jde bez problémů použít i na stavu s pevným listem a ukážeme si jak.

"Tkaní není jenom prohazování člunku.
To je za odměnu."

Co v kurzu najdete?

Nové techniky

Každý týden vás inspiruje nová technika s jasným návodem, jak na to, a zkušenostmi z praxe.

Tempo kurzu

Každé pondělí ráno zveřejním krátká videa a nebo společný projekt a podklady zůstanou dostupné 1 rok. Budete tedy mít dostatek času si vše vyzkoušet.

Na čem budeme tkát

Kurz se věnuje tkaní na vícelistých stavech. Většinu z technik a prvků ale jde tkát i na stavu s pevným listem.

Co kdybyste si mohli utkat látku přesně podle svých představ?
Vybrat si vzor, materiál
a z nití si vytvořili přesně to, co máte rádi.

Obsah kurzu

Fotky ilustrují dané téma nebo techniku, ne konkrétní výrobky, které si na kurzu utkáme.

Double weave

Vyzkoušíte si techniku, ve které se prolínají dvě vrstvy látky tkané zároveň.

Změna vzoru jako dekorační prvek

Vzor jen na části tkaniny? Není problém, ukážeme si, jak na to.

Inlays

Ukážeme si, jak můžeme pomocí vložených nití (inlays) ozvláštnit svou tkaninu a na co si u toho dávat pozor.

Dekorace

Podíváme se na nejrůznější možnosti ozvláštnění tkaniny - overshot, leno, dekorativní lemy.

Kombinace prvků

Na co si dát pozor během dekorování tkaniny.

Tkaná krajka

V jednom z projektů si také prakticky vyzkoušíte tkaní krajky.

Clasped weft

V této technice kombinujeme více útků v jednom řádku. Na co si dát pozor a jak dostat do jednoho řádku více než dva útky?

Overshot

Vyzkoušíte si techniku overshot, která kombinuje dva různé útky a je skvělá jako hlavní motiv výrobku, i jako dekorační prvek.

Prostor pro sdílení

I když hlavní část kurzu skončí před 10.6., skupina bude otevřená až do 1.8., aby měli všichni dostatek času na dokončení a vyzkoušení prvků a na mou zpětnou vazbu.

Budu stíhat?

ČASOVÝ HARMONOGRAM KURZU

Kurz vás strašně láká, ale je tu jedno velké ALE?

Že nemáte na čem tkát a nebo vám chybí nějaké vybavení?

Bez tkalcovského stavu je možné tkát, ale je to poněkud složitější. Stavy jde zakoupit z druhé ruky na bazarech a nebo nové nejčastěji na eshopech. I proto jsem moc ráda, že vám můžu nabídnout následující bonus.

Jedinečný bonus!

Speciální sleva pro účastníky kurzu

E-shop www.dobrodej.cz k tomuto kurzu nabízí jedinečný bonus v podobě 5% slevy na veškeré tkalcovské vybavení a na příze pro tkaní. Jedná se o značky Louët, Glimakra a Venne. Využít ji můžete i na nástroje těchto značek související s předtkalcovskými technikami, například zpracováním ovčí vlny a dalších materiálů (česačky, kolovrátky atp.)

Sleva je platná od 20. 2. 2023 do 1. 3. 2024, resp. jeden rok od oficiálního zahájení kurzu a může být využita opakovaně (na drobné i velké vybavení). Můžete ji uplatnit i před zahájením kurzu, pokud byste si na něj chtěli pořídit vybavení.

V případě větší jednorázové objednávky (nad 100.000 Kč) může být sleva navýšena a bude sjednána individuálně. Pokud by v okamžiku vaší objednávky probíhala jiná slevová akce, získáváte automaticky slevu vyšší, slevy však nelze sčítat.

Plus navíc: Na všechny objednávky nad 3.000 Kč s doručením v rámci České republiky máte jakékoliv vámi zvolené poštovné zdarma! (Nevztahuje se na dopravu podlahových a dobby stavů Louët a Glimakra, kde je cena poštovného řešena individuálně podle aktuálních podmínek výrobce.)

Slevu získáte zadáním kódu účastníka kurzu Praktické základy tkaní do poznámky při dokončování objednávky. Z e-shopu vás pak budou kontaktovat a společně vše doladíte.

Do kurzu se teď nejde přihlásit
kurz lze zaplatit na 4 splátky, stačí mne kontaktovat.

Jak se klientkám tkalo pod mým vedením v předchozím kurzu Praktické základy tkaní?

"Pro mně jsou tato videa skvělá; ušetří spoustu času s vyhledáváním informací na youtube a navrch jsou česky, tak jim rozumím. Dá se k nim vracet, takže nad očekávání je to lepší, než prezenční kurz."
Martina
"Tkaní není složité, pokud jsou postupy dobře vysvětlené. Velice oceňuji informační hodnotu videí - vše dává smysl, zapadá do sebe"
Lucia
"Kurz je velmi obsáhlý, podrobně a logicky vedený. Názorná videa jsou krásně a srozumitelně natočená. Zároveň oceňuji podporu v průběhu celého kurzu, žádná otázka nezůstane bez odpovědi !😊 👌 Domnívám se, že kurz obohatí nejen začátečníky, ale i zkušenější tkadleny. V neposlední řadě musím zmínit přátelskou a motivační atmosféru celého kurzu!."
Libuše
"Videa jsou dobře natočená, zvuk i obraz je kvalitní, všechno je potom jasné a srozumitelné. Bonusem jsou poznatky z praxe, které pomáhají vyvarovat se chyb a nebo chyby opravit. "
Lenka

Otázky:

Na kurz je potřeba stav, člunek nebo tkací jehla a ideálně nějaké snovadlo. Potom také samozřejmě příze, ze kterých budeme tkát.

Tento kurz není určený pro začátečníky a nebudou v něm videa o tom, jak dostat správně osnovu na stav. Pokud ale toto ovládáte, budete stíhat. Má podpora bude trvat 5 měsíců a je možné se na vše doptat.

V kurzu sice probíráme i úplné základy, děláme to ale detailně a s ohledem na to, že lze tkát i velmi dlouhé osnovy o mnoha drobných nitích. Pokud vás kurz láká, určitě bych jej doporučila.

Podklady budou dostupné rok – do 1. 3. 2024.

Pokud vám nebude něco jasné, můžete se zeptat ve facebookové skupině, kde vám co nejdříve dopovím – textem a nebo třeba objasňujícím videem. Dvakrát měsíčně se budeme také setkávat na společných hovorech přes Zoom a tam probereme, jak se vám daří, budu odpovídat na vaše dotazy a sdílet pozadí svých projektů.

Ano, kurz jde platit i na splátky. Pro tuto variantu mě prosím kontaktujte na email tkanee@tkanee.cz a nebo na facebookový profil Tkanee a domluvíme se.

Pro majitele stavu s pevným listem budu dávat videa, jak danou techniku zvládnout na tomto stavu (double weave, huck / bronson lace, clasped weft i overshot).

Základní principy tkaní jsou stejné u podlahových i stolních stavů, jenom ovládání je jiné. Kurz je ideální pro stavy se čtyři a více listy. 

Pokud vás ke kurzu zajímá cokoliv dalšícho, co jsem zde ještě nezmínila, podívekte se do skupiny Tkanee adventures – dobrodružství z nití, napište mi na profil Tkanee, nebo na email tkanee@tkanee.cz a nebo klidně zavolejte na tel. 733 125 105.

A teď už konečně můžeme tkát.

chybí už jen se přihlásit do kurzu 🙂
Jsem textilní návrhářka s dlouholetou praxí v oblasti ručního tkaní a háčkování.
Nitě se vinou mým životem už od dětství a tvořím pod značkou Tkanee. Mým cílem je pomáhat zájemcům o tkaní začít a vytrvat u práce, která jim přináší radost. 
Pod mýma rukama vznikají šátky na nošení dětí, deky, peleríny, šály, šátky, čepice, přehozy, svetry…
Tkalcovskému řemeslu se věnuji od roku 2013 a háčkuji, co si pamatuji. Nejvíce mi uhranula neotřelá technika háčkovaných vrstvených obrázků (Image overlay crochet) odvozená od overlay techniky a druhým rokem spolupracuji na mezinárodní úrovni na jejím rozvoji a chci ji přiblížit širšímu publiku.
Těším se na vás.
Vaše    

Veronika

.