minikurz zdarma, který ti usnadní začátky tkaní

Zamiluj se do tkaní!

18. – 21. 3. 2024

Chceš se vyhnout slepým uličkám, které na tebe na začátku tkaní čekají?

Láká tě tkaní a nevíš, kde začít a na co si dát pozor? Nebo jsi jen zvědavá, a čem tkaní je a co se dá vytvořit?

Přesně toto jsou otázky, na které ti v minikurzu zdarma odpovím.

V průběhu minikurzu zjístíš:

Jak bude minikurz probíhat?

Videa

každé ráno ve skupině najdeš jedno krátké video na daný den a můžeš se na něj podívat kdykoliv během dne
(i zpětně).

Překonáme horu informací

Že ani nevíš, kde bys informace o tkaní začala hledat? Nevadí, jsi tu na správném místě. Probereme i základní potřebné vybavení.

Facebooková skupina

Minikurz bude celý probíhat ve facebookové skupině, takže vše bude dostupné na jednom místě.

Odpovědi na otázky

Každý večer se potáme v živém vysílání ve skupině, ve kterém budu odpovídat na otázky, které tě k tématu dne i ke tkaní obecně napadnou.

Zamluv si své místo a splň si sen o vlastních originálních výrobcích.

další podobný minikurz bude nejpíše zase až příští rok

Jak se holkám se mnou tkalo?

"Tkaní není složité, pokud jsou postupy dobře vysvětlené. Velice oceňuji informační hodnotu videí - vše dává smysl, zapadá do sebe"
Lucia
"Pokoj. Prekvapuje ma, do akého meditatívneho stavu sa dokážem pri tkaní dostať. A poznanie, že samotné tkanie je za odmenu za predchádzajúcu prácu. Pradiem vlnu na vretienku, z ktorej tkám, takže všetko trvá dlhšie, ale ten pocit na konci s hotovým výrobkom v ruke, to je na nezaplatenie. A tvorivosť, nápady na kombinácie materiálov, odpovede na otázky k tematike historických materiálov a odevných súčiastok. Keď ten materiál držím v ruke, keď robím tie úkony, akoby chápem hlbšie tradičné témy, ktorými sa zaoberám (rituálne správanie sa, mýty k tematike nití, tkanín a pod.). Jednoducho ma tkanie obohacuje tak hlbokým spôsobom, aký som si nevedela na začiatku predstaviť. Moje projekty prezentácie tradičného spôsobu života posunula prax tkania na úplne inú úroveň. A plus k tomu mám už nejaké objednávky na výrobky, pretože sa ľuďom páčia (nosím svoje výrobky ako odevné súčiastky)."
Ivana
"Naučila jsem se od Verči základy tkaní, tkám já i moji synové, zkoušíme pestré záložky, náramky, náušnice, různé tvary, drobné dečky, baví mě vymýšlet kombinace vzorů a materiálů, je to tak moc kreativní! Podpory se vám dostane od Verči fakt pořádný ranec, až si říkám, kde na to ta holka bere tolik trpělivosti, jo jo, je to tkadlena 🙂 A jde jí to moc pěkně za stavem, i za kamerou 😍 Já si to fakt užila, děkuji ❤️"
Luci
"Pro mně jsou tato videa skvělá; ušetří spoustu času s vyhledáváním informací na youtube a navrch jsou česky, tak jim rozumím. Dá se k nim vracet, takže nad očekávání je to lepší, než prezenční kurz."
Martina
"Pro kamarádku.... zkus to, je to práce, je to relax, Verča ti pomůže se vším, zjistíš, že to je jednoduché a velmi přínosné pro život. "
Jana

Nejčastější dotazy

V minikurzu nebudeme přímo tkát, ale dám ti mnoho informací a inspirace. Získané informace ti pomůžou s výběrem a rozhodnutím, jaký stav s případně pořídit.

Ano, minikurz je určený i pro úplné začátečníky. I ty bez praxe. A pokud už nějaké zkušenosti máš, třeba najdeš další inspiraci ve videích nebo večerních vysíláních.

Každý podvečer budu v živém vysílání ve skupině mimo jiné odpovídat i na vaše otázky. Kdykoliv během dne mi ji můžeš napsat a poté se buď připojíš naživo a nebo podíváš na záznam.

Minikurz bude probíhat v samostatné uzavřené facebookové skupině od 18. března 2024 a najdeš zde všechna videa i odpovědi na otázky.

.

Nitě se vinou mým životem už od dětství a tkám a háčkuju už deset let pod značkou Tkanee. Největší radost mám z toho, když někoho přivedu ke tkaní a vidím, že ho to chytne, baví ho to a jak je překvapený z toho, že tkaní vlastně není těžké.

Pod mýma rukama vznikají šátky na nošení dětí, deky, peleríny, šály, šátky, čepice, přehozy, svetry…

V pracovně se většinou nemůžu ani hnout, protože se v ní mačkám s polu s dvanácti různě velkými a složitými stavy a rámečky nejrůznějších velikostí a krabicemi plnými příze.

Sama jsem začínala s listovými stavy, ale až zpětně jsem zjistila, že pro začátek na vyzkoušení stačí knížka nebo rámeček a každý den mě překvapuje na čem všem se vlastně dá tkát.

Kdyby mi tak někdo tehdá řekl!
Tak přesně tohle si často říkáme ve chvíli, kdy objevíme vychytávku, která by nám na začátku učení ušetřila spousty času. A já je s vámi všmi moc ráda sdílím.

Tkát může opravdu každý, i ty. Těším se na tebe.

Tvoje

Veronika