8týdenní online kurz

Miluješ ruční práce, ale myslíš si, že nemáš místo na tkalcovský stav?

Jediný český online kurz tkaní, ve kterém si z pohodlí domova na malém stávku utkáte praktické doplňky.

15. 1. 2024 – 11. 3. 2024

Utkej si šálu, polštář i prostírání a změň svět okolo sebe!

Od nitě k tkanině

V jasných návodech proměníš klubka příze v praktické doplňky, které tě budou doprovázet každý den.

Na čem budeme tkát

Budeme tkát na školním stávku – který není jen pouhou hračkou pro děti. Překvapí svou cenou, skladností a tím, co vše zvládne.

Tempo kurzu

Videa si budeš moci pustit přesně ve chvíli, kdy na to budeš mít klid a čas. A opakovaně se k nim vracet. Veškeré materiály ti zůstanou 1 rok

"Nauč se tkát praktické dekorace s podporou na každém kroku."

... už není třeba si každou informaci hledat sám...

Co nás společně čeká?

Je libo šál, nákrčník, polštář a nebo prostírání?

Tyto  výrobky si společně můžete utkat a žádný projekt už vás nezaskočí.

Video návody

V jasných krátkých videonávodech se nikdy neztratíte. Lekce z každého týdne a sebe budou navazovat, a tak se budete učit stále něco nového. Veškeré materiály ti zůstanou 1 rok.

Společné projekty

V osmi týdech kurzu nás čekají tři hlavní společné projekty, na kterých si základy prakticky vyzkoušíte a osvojíte. Budeme pracovat s vlněnými i bavlněnými osnovami, a tak získáte mnoho zkušností.

Setkání na Zoomu

Každý týden se budeme potkávat na setkáních, na kterých budu odpovídat na otázky, které vyplynou v průběhu týdne.

Facebooková skupina

V této skupině se budeme navzájem podporovat a sdílet s dalšími účastníky kurzu. Budu zde odpovídat na dotazy, které se v průběhu práce vyskytnou a najdete zde záznamy se všech společných setkání.

Jak se klientkám tkalo v kurzech pod mým vedením?

Dále najdete reference kurzistek, které absolvovaly Velké tkaní na malých stavech před vámi.

"Veľmi precízne spracované lekcie. Jednotlivé postupy názorne ukázané, ľahko pochopiteľné. Veronika ochotne vysvetlí a poradí, pokiaľ si študent nevie s niečim rady. Pred kurzom som netušila, čo všetko sa dá vytvoriť na malom stávku, myslela som si, že na také projekty je potrebný minimálne stav s pevným listom."
Mária
"Atmosféra kurzu bola veľmi priateľská a príjemná. Tešila som sa vždy na nové videonávody, ktoré boli veľmi dobre spracované a zrozumiteľné. Vzájomné zdieľanie postupu prác aj hotových výrobkov v skupine ma inšpirovalo a motivovalo. Veronika pohotovo reagovala na naše otázky a podporovala nás. Ďakujem za profesionálny a priateľský prístup."
Barbora
"V kurzu jsem se mnoho naučila, seznámila jsem se s různými technikami a vzory. Výsledkem jsou tři krásné projekty a chuť v tkaní pokračovat. Veronika má skvěle zpracovaná videa a žádná otázka nezůstala nezodpovězená. Investice rozhodně nelituji."
Darina
"Do kurzu jsem šla ( dcera jako autista mi ničí věci a já chtěla utkát kobereček na rámečku) , protože jsem žila v domnění,že se naučím tkát čtverečky , zapravovat a sešívat do koberce. Byla jsem,ale vyvedena z omylu. Na stávku školním jdou dělat krásné věci a to dokonce větších rozměrů. Podpora maximální, hlavně ta videa , kde se kouknu a vidím jak to má být . Moc se mi kurz líbí , dobře zpracovaný. Důkaz je,že se hlásím do dalšího. "
Hana
"Ke tkaní jsem přičichla ve Veroničině kurzu Seznam se s tkaním a nešlo nejít do toho znovu. Tkaní mě baví a Veronika umí dobře vysvětlit techniku, názorně ukázat postupy, trpělivě radí a ochotně pomáhá. Krok za krokem tak pod jejím vedením vznikají krásné věci, člověk se ani nenaděje a má novou šálu nebo polštář..."
Zdenka
"Na začiatku som váhala, kvôli nedostatku času. Zároveň som si chcela vyskúšať konkrétne projekty a naučiť sa viac o tkaní. Myslím, že prax pod vedením niekoho skúseného, ako je Veronika, pomôže každému, aby neskôr mohol vytvárať vlastné projekty. Každá úloha je navrhnutá tak, aby ste sa naučili novú techniku a aby ste si vyskúšali rôzne materiály. Všetko zažijete na vlastnej koži, vrátane výsledku. Videá sú zrozumiteľné, počas kurzu je dostatok času na otázky a Veronika Vám na všetky vaše dotazy ochotne odpovie. Som rada, že som sa nakoniec rozhodla zúčastniť, ujasnila som si veľa otázok o tkaní a o tom, ako chcem ďalej pokračovať. Nestihla som všetko dokončiť počas prvých ôsmich týždňov, ale to nevadí, videá sú ešte prístupné nasledujúcich 10 mesiacov a to je super."
Mira

Co přesně a jak v kurzu Velké tkaní na malých stavech probereme?

Jaké výrobky tě v kurzu čekají?

V následující galerii jsou fotky výrobků kurzistek :-). Povedly se jim, viď?

Co v kurzu holkám nejvíce pomáhalo?

"Videá, schémy. Možnosť vrátiť sa k jednotlivým príspevkom"
Mária
"Obecně se mi lépe pracuje s textem (vysvětlení, popis) s ilustračními obrázky, videa nebývají mojí první volbou, ale v tomhle kurzu jsem videím asi přišla na chuť. Člověk si je pustí jednou, aby se podíval, podruhé, aby si to zapamatoval, potřetí, aby zkontroloval, že to dělá správně. Co mi nejvíc pomáhá? Názorná ukázka a opakování."
Zdenka
"nevěřila bych, že to řeknu, ale jednoznačně videa..nevěřila bych tomu pro to, že dosud a při pletení, kterému se hodně věnuju, videa moc ráda nemám, mám raději text a fotografie..ale tady jsem videa často zkoukla opakovaně, zastavovala a vracela..prostě naplno využívala"
Petra
"to že môžem robiť svojim tempom, vrátiť sa k videám a spýtať sa, ak niečomu nerozumiem, prečítať si, aké problémy majú druhí a ako ich riešia"
Mira
"Tvoje osobnost, Veru. Tvoje živé vstupy, videa. To že tam za obrazovkou jsi. Jako bys byla v obýváku :-). Vždycky mě dokážeš tak pozitivně naladit....že tkám a tkám."
Hana
"Pomáhají mi schémata, která si mohu vytisknou nebo alespoň zobrazit a mít je stále před sebeou. A také možnost zeptat se v případě nejistoty."
Lenka
"Pro mě je nejdůležitější vizuální návod - bez toho bych to nedala."
Lada
"Názorné videa a komentár k nim."
Margita
"Moznost se ptat."
Jana
speciální narozeninová nabídka (v listopadu slavím čtyřicítku)

Rozdávám 40 plátěných tkalcovských tašek vlastního návrhu.

stihneš se přihlásit tak, abys ji zááskala taky?
.

Teď nejde zakoupit, ale můžeš mi dole nechat email a ozvu se, jakmile to půjde

Otázky:

Na kurz je potřeba školní stávek (rám s otočnými válci nahoře a dole), tkací jehla a jehla s velkým okem. Potom také nějaké svěrky, kterými jde rám pro snování upevnit ke stolu (ukážeme si jak). No a pak také příze.

Tento kurz je vhodný i pro začátečníky. Jeho součástí je záznam kurzu Seznam se s tkaním a celková technika lze rychle pochopit.

Podklady budou dostupné rok – do 1. 5. 2024.

Pokud vám nebude něco jasné, můžete se zeptat ve facebookové skupině ve vlákně na otázky. Na otázky pak odpovídám na živých setkáních, ze kterých budete mít vždy dostupný záznam.

Ano, kurz jde platit i na splátky. Pro tuto variantu mě prosím kontaktujte na email tkanee@tkanee.cz a nebo na facebookový profil Tkanee a domluvíme se. 

Pokud vás ke kurzu zajímá cokoliv dalšícho, co jsem zde ještě nezmínila, podívekte se do skupiny Tkanee adventures – dobrodružství z nití, napište mi na profil Tkanee, nebo na email tkanee@tkanee.cz a nebo klidně zavolejte na tel. 733 125 105.

Ještě váháš? Toto ti vzkazují absolventky

Jsem textilní návrhářka s dlouholetou praxí v oblasti ručního tkaní a háčkování.
Nitě se vinou mým životem už od dětství a tvořím pod značkou Tkanee.
Pod mýma rukama vznikají šátky na nošení dětí, deky, peleríny, šály, šátky, čepice, přehozy, svetry…
Tkalcovskému řemeslu se věnuji od roku 2013 a háčkuji, co si pamatuji. Nejvíce mi uhranula neotřelá technika háčkovaných vrstvených obrázků (Image overlay crochet) odvozená od overlay techniky a druhým rokem spolupracuji na mezinárodní úrovni na jejím rozvoji a chci ji přiblížit širšímu publiku.
Těším se na vás.
Vaše    

Veronika

.