Jeden ručně tkaný obrázek vydá za tisíc slov, pročistí hlavu,
zaměstná ruce a přináší radost.
Souhlasíš?

Tkaní na rámu

Názorný online kurz, který ukáže možnosti tkaní obrázků na jednoduchých rámech.

9. 10. 2023 – 20. 11. 2023

První online český tkalcovský kurz, který tě provede vytkáváním obrázků na jendoduchých rámečcích.  Naučíš se hrát si s barvami a přízí, vytvářet struktury a dekorativní i praktické předměty.

 

Od klubíčka k obrázku

Kurz obsahuje názorná videa a ty si přízí namaluješ krásné obrázky. Od přípravy až po dokončovací práce.

Tempo kurzu

Aktivní část kurzu probíhá 6 týdnů, ale videa zůstanou dostupná rok. 

Na čem budeme tkát

Tkát můžeš na doma vyrobeném rámu třeba z obrazu, koupeném rámku a nebo třeba na školním stávku, pokud chceš do budoucna mít více možností.

"Kurz vede lektorka, která má nejen praktické zkušenosti, ale i pedagogické, takže dokáže za pomocí videí naučit techniku tkaní i začátečníky."

Lenka

už není třeba si každou informaci hledat sám

Co nás společně čeká?

Video návody

V jasných krátkých videonávodech se nikdy neztratíš a dají se kdykoliv zastavit a kouknout se na ně znovu, když jsou potřeba.

Společné projekty

Tři hlavní společné projekty, na kterých si tkaní obrázku vyzkoušíš a osvojíš.

Facebooková skupina

Uzavřená facebooková skupina slouží k vzájemné podpoře, kladení dotazů a sdílení pokroků a výzev.

Setkání na Zoomu

Každý týden se můžeš připojit na živé setkání na Zoomu, kde probíráme všechno do detailu a podpořím tě.

Jak se klientkám tkalo v kurzech pod mým vedením?

"Pro mně jsou tato videa skvělá; ušetří spoustu času s vyhledáváním informací na youtube a navrch jsou česky, tak jim rozumím. Dá se k nim vracet, takže nad očekávání je to lepší, než prezenční kurz."
Martina (Praktické základy tkaní)
"Videa jsou dobře natočená, zvuk i obraz je kvalitní, všechno je potom jasné a srozumitelné. Bonusem jsou poznatky z praxe, které pomáhají vyvarovat se chyb a nebo chyby opravit. "
Lenka (Praktické základ tkaní)
"Výborná bola názornosť a aj postupnosť jednotlivých častí. Tiež spätná väzba vo forme podávania dotazov a online zoomu bola výborná."
Věra
"Odporúčam kurz od Veroniky, je šikovná a krásne polopate všetko vysvetlí, ukáže, napomenie a pripomenie možné chyby. Fb skupina, ktorú vytvorila bola neskutočne prehľadná a perfeknte domyslená do detailu, rýchlo reaguje na odkazy, správy - super!! Pekne postupne vysvetľuje a ukazuje, čo a jak treba robiť, použiť. 🙂 Ďakujem krásne za túto možnosť 🙂 ...aj za plodné diskusie a videá 😊 veľmi si to vážim, klobúk dole pred toľkou prácou a prípravou."
Jana
"I když se mi to zezačátku zdálo nějaké komplikované, tak nakonec bylo fajn, že kurz probíhal na Facebooku. Nejlepší byla milá a vstřícná lektorka 🙂 Bylo moc fajn, že byl kurz veden prostřednictvím videí, které jsme si mohli pustit kdykoliv podle našich časových možností. Bylo fajn, že byla komunikace vedena po všech směrech, jak od lektorky k účastníkům, tak i naopak, ale i mezi účastníky navzájem a všichni si byli rádi nápomocni."
Kateřina
"Určitě běž do toho. Verunka je skvělá lektorka a provede tě kurzem, s lehkostí. Najednou už se nemusíš bát nití, a co by kdyby, vše vysvětlí buď na videu, nebo na živém vysílání. Já ji děkuji, že si na nás udělala čas, a zatáhla nás do tajů a krásy tkaní. Jak se říká, ,,koho jednou přitáhnou nítě, toho už nepustí." A tak jako relax, krasný koníček, nebo velký kůň, určitě budeš taky nadšená,když si vyrobíš svůj první tkaný výrobek. 🧶🍀💟"
Alena

Ukázky prací studentů

Co přesně v kurz obsahuje?

Příprava osnovy a základy

Zjistíš, jak tvořit různé podoby plátna a gradace, napojovat a začišťovat útek a osnovu, jak udrženitě ve stejné šířce.

Motivy a obrázky

Vytkáš si oblíbenou strukturu z kabátu či deky i čtyřlístek pro štěstí a využiješ to později ve svých vlastních obrázcích.

Napojování a kombinování přízí

Vytkáš si jakýkoliv motiv svými obblíbenými barvami.

To vypadá trochu divně, že?

Uvidíš, jak to dopadne, když to nedopadne. A proč to nedopadlo.
Kurz v tuto chvíli bohužel není v prodeji
.

Otázky:

Takací rám nebo ideálně školní stávek, pokud “hrozí”, že te to chytne a budedš chtít tkát i větší věci, než “jen” obrázky.

Přízi, tkací jehly, nůžku… Vše si včas řekneme.

Ano budeš. Videa budou krátká a označená pořadím, ve kterém je doporučuji sledovat. Budete se tak moci kurzu věnovat svým vlastním tempem. Každý týden se také můžeme potkat na Zoomu, kde můžeme probrat, jak se vám zrovna daří.

Podklady budou dostupné rok – do 9.10.2024.

Pokud ti nebude něco jasné, můžeš se zeptat ve facebookové skupině, kde ti co nejdříve odpovím – textem a nebo třeba objasňujícím videem. Jednou týdně se budeme také setkávat na společných hovorech přes Zoom a tam probereme, jak se vám daří.

Ano, kurz jde platit i na splátky. Stačí zadat tuto možnost v objednacím formuláři.

Nevadí, co je třeba si sehnat a kde, se dozvíš včas.

Pokud tě pročtení stránky od touhy tkát neodradilo, nemusíš se bát. Vše budeme probírat názorně od začátku, takže se do tkaní budeš moci ponořit postupně.

Pokud vás ke kurzu zajímá cokoliv dalšícho, co jsem zde ještě nezmínila, podívekte se do skupiny Tkanee adventures – dobrodružství z nití, napište mi na profil Tkanee a nebo na email tkanee@tkanee.cz

A teď už konečně můžeme tkát.

chybí už jen se přihlásit do kurzu 🙂
.
Jsem textilní výtvarnice s dlouholetou praxí v oblasti ručního tkaní a háčkování.
Nitě se vinou mým životem už od dětství a tvořím pod značkou Tkanee. Mým cílem je pomáhat zájemcům o tkaní začít a vytrvat u práce, která jim přináší radost. 
Pod mýma rukama vznikají šátky na nošení dětí, deky, peleríny, šály, šátky, čepice, přehozy, svetry…
Tkalcovskému řemeslu se věnuji od roku 2013 a háčkuji, co si pamatuji. V rámci háčkování mi nejvíce uhranula neotřelá technika Obrazového háčkování  – háčkovaných vrstvených obrázků (Image overlay crochet) odvozená od overlay techniky a spolupracuji na mezinárodní úrovni na jejím rozvoji.
Těším se na vás.
Vaše    

Veronika