5denní workshop ZDARMA

Láká tě tkaní, ale nevíš, jak začít? 

chceš začít a nechceš ztrácet čas a zamotat se v nitích a nekonečných možnostech?

jsi rpostě jen zvědavá?

informace, které ti usnadní začátky tkaní

5 tipů pro začínající tkadleny

17. – 21. 9. 2023

Kdyby mi to tak někdo tehdá řekl!
Tak přesně tohle si často říkáme ve chvíli, kdy objevíme vychytávku, která by nám na začátku učení ušetřila spousty času.
Workshop je určený všem, kdo by chtěli tkát a nebo už začali a chtějí se vyhnout slepým uličkám.

Je taky i pro ty, kdo jsou prostě jenom zvědaví na to, "o čem to tkaní vlastně je".

Videa

každé ráno ve skupině najdeš jedno krátké video na daný den a můžeš se na něj podívat kdykoliv během dne (i zpětně).

Domácí úkoly?

Nebudeme jen na přednášce, ale budeme společně i něco vyrábět (i když doma třeba ještě nemáš stav, protože zatím nevíš jaký si vybrat a nebo jestli by tkaní bylo pro tebe)

Překonáme horu informací

Že ani nevíš, kde bys informace o tkaní začala hledat? Nevadí, jsi tu na správném místě.

Facebooková skupina

Workshop bude celý probíhat ve facebookové skupině, takže vše bude dostupné na jednom místě.

Odpovědi na otázky

Každý večer se potáme v živém vysílání ve skupině, ve kterém budu odpovídat na otázky, které tě k tématu dne i ke tkaní obecně napadnou.

Tkalcovské vybavení

Na workshopu společně projdeme i zákaldní vybavení, se kterým se můžeš setkat. Je to totiž velice častá otázka a překážka pro to, abychom mohli začít tkát.

Zamluv si své místo včas - nepotřebuješ mít žádný tkalcovský stav

další podobný workshop bude nejpíše zase až za rok

Jak se klientkám tkalo v kurzech pod mým vedením?

"Pro mně jsou tato videa skvělá; ušetří spoustu času s vyhledáváním informací na youtube a navrch jsou česky, tak jim rozumím. Dá se k nim vracet, takže nad očekávání je to lepší, než prezenční kurz."
Martina
""Kurz je vstřícný k totálním laikům, přehledný a dá ti všechno, co potřebuješ do začátku vědět a já si jak magor musela dohledávat po internetu a youtubových návodech. A to vše česky, názorně a na jednom místě "
Libuše
"Tkaní není složité, pokud jsou postupy dobře vysvětlené. Velice oceňuji informační hodnotu videí - vše dává smysl, zapadá do sebe"
Lucia
""Mě se hrozně líbí ta podpora, od Tebe i od skupiny, to sdílení a živost v té skupině člověka nakopává. Já jsem se vždycky fakt těšila na nové video a na to, co tam bude, umíš to moc hezky vysvětlit a hezky uchopit. Jeden moment, který se mi fakt moc líbil, jak jsi teĎ ke konci v jednom videu mluvila o tom střídání barev, že to nemá být náhoda, že by to nefungovalo a tak, to byla pasáž, která mi zněla jako část, která byla osobnější nebo jak to říct, prostě to už nebyl kurz, ale spíš povídání s kámoškou u kafíčka 😉 To se mi hodně líbilo! A k těm nejlepším věcem patří samozřejmě i ty zoomy, nestihla jsem všechny živě, ale stejně, prostě super, navíc jsi se fakt pečlivě věnovala našim dotazům, za mě prostě nejlepší z toho kurzu byla ta živost, ačkoliv to bylo doma :-D."
Martina
"Určitě běž do toho. Verunka je skvělá lektorka a provede tě kurzem, s lehkostí. Najednou už se nemusíš bát nití, a co by kdyby, vše vysvětlí buď na videu, nebo na živém vysílání. Já ji děkuji, že si na nás udělala čas, a zatáhla nás do tajů a krásy tkaní. Jak se říká, ,,koho jednou přitáhnou nítě, toho už nepustí." A tak jako relax, krasný koníček, nebo velký kůň, určitě budeš taky nadšená,když si vyrobíš svůj první tkaný výrobek. 🧶🍀💟"
Alena
"Kurz Seznam se a tkáním jsem úplně hltala. Zpočátku jsem si nebyla jistá, jestli není tkaní jen pro ty, co si mají kam dát objemné stroje a že je to fyzicky náročné. Ale byla jsem velmi rychle vyvedena z omylu. Čekala jsem, že se dozvím jen nějaké základy, ale byla to úplná akademie tkaní. Video lekce byly velmi názorně zpracovány. Ačkoliv je problematika poměrně technicky složitá, tak schematické nákresy byly tak dobře zpracovány a dostatečně pomalu procházeny, že nebyl problém všechno pochopit. Neříkejte, že tkaní není pro Vás zajímavé, dokud jste se s ním neseznámil na kurzu paní Veroniky."​
Lenka
.
Jsem textilní výtvarnice s dlouholetou praxí v oblasti ručního tkaní a háčkování.
Nitě se vinou mým životem už od dětství a tvořím pod značkou Tkanee. Mým cílem je pomáhat zájemcům o tkaní začít a vytrvat u práce, která jim přináší radost. 
Pod mýma rukama vznikají šátky na nošení dětí, deky, peleríny, šály, šátky, čepice, přehozy, svetry…
Tkalcovskému řemeslu se věnuji od roku 2013 a háčkuji, co si pamatuji. V rámci háčkování mi nejvíce uhranula neotřelá technika Obrazového háčkování  – háčkovaných vrstvených obrázků (Image overlay crochet) odvozená od overlay techniky a spolupracuji na mezinárodní úrovni na jejím rozvoji.
Těším se na vás.
Vaše    

Veronika