8týdenní online kurz

Miluješ ruční práce, ale myslíš si, že nemáš místo na tkalcovský stav?

Jediný český online kurz tkaní, ve kterém si z pohodlí domova na malém stávku utkáte praktické doplňky.

19. 04. 2023 – 14. 6. 2023

Utkej si šálu, polštář i prostírání a změň svět okolo sebe!

Od nitě k tkanině

V jasných návodech proměníš klubka příze v praktické doplňky, které tě budou doprovázet každý den.

Na čem budeme tkát

Budeme tkát na školním stávku – který není jen pouhou hračkou pro děti. Překvapí svou cenou, skladností a tím, co vše zvládne.

Tempo kurzu

Videa si budeš moci pustit přesně ve chvíli, kdy na to budeš mít klid a čas. A opakovaně se k nim vracet. Veškeré materiály ti zůstanou 1 rok

"Nauč se tkát praktické dekorace s podporou na každém kroku."

... už není třeba si každou informaci hledat sám...

Co nás společně čeká?

Je libo šál, nákrčník, polštář a nebo prostírání?

Tyto  výrobky si společně můžete utkat a žádný projekt už vás nezaskočí.

Video návody

V jasných krátkých videonávodech se nikdy neztratíte. Lekce z každého týdne a sebe budou navazovat, a tak se budete učit stále něco nového. Veškeré materiály ti zůstanou 1 rok.

Společné projekty

V osmi týdech kurzu nás čekají tři hlavní společné projekty, na kterých si základy prakticky vyzkoušíte a osvojíte. Budeme pracovat s vlněnými i bavlněnými osnovami, a tak získáte mnoho zkušností.

Setkání na Zoomu

Každý týden se budeme potkávat na setkáních, na kterých budu odpovídat na otázky, které vyplynou v průběhu týdne.

Facebooková skupina

V této skupině se budeme navzájem podporovat a sdílet s dalšími účastníky kurzu. Budu zde odpovídat na dotazy, které se v průběhu práce vyskytnou a najdete zde záznamy se všech společných setkání.

Jak se klientkám tkalo v kurzech pod mým vedením?

Vzhledem k tomu, že Velké tkaní na malých stavech běží poprvé, uvádím reference z předchozích, jiných kurzů.

"Pro mně jsou tato videa skvělá; ušetří spoustu času s vyhledáváním informací na youtube a navrch jsou česky, tak jim rozumím. Dá se k nim vracet, takže nad očekávání je to lepší, než prezenční kurz."
Martina (Praktické základy tkaní)
"Videa jsou dobře natočená, zvuk i obraz je kvalitní, všechno je potom jasné a srozumitelné. Bonusem jsou poznatky z praxe, které pomáhají vyvarovat se chyb a nebo chyby opravit. "
Lenka (Praktické základ tkaní)
"Tkaní není složité, pokud jsou postupy dobře vysvětlené. Velice oceňuji informační hodnotu videí - vše dává smysl, zapadá do sebe"
Lucia (Praktické základy tkaní)
"Určitě běž do toho. Verunka je skvělá lektorka a provede tě kurzem, s lehkostí. Najednou už se nemusíš bát nití, a co by kdyby, vše vysvětlí buď na videu, nebo na živém vysílání. Já ji děkuji, že si na nás udělala čas, a zatáhla nás do tajů a krásy tkaní. Jak se říká, ,,koho jednou přitáhnou nítě, toho už nepustí." A tak jako relax, krasný koníček, nebo velký kůň, určitě budeš taky nadšená,když si vyrobíš svůj první tkaný výrobek. 🧶🍀💟."
Alena (Seznam se s tkaním!)
"Kurz byl moc pěkně vedený. Veronika vše krásně, klidně, systematicky vysvětluje. I přesto, že už mám s tkaním základní zkušenosti, dozvěděla jsem se spousty nových informací - například že můžu tkát s vnučkami na jednoduchém rámu. Na to se moc těším! Neznala jsem tkaní po plochách, a to jsem si hned na rámu vyzkoušela. Moc se mi líbil i Veroniky individuální přístup ke všem dotazům a nejasnostem, které v průběhu kurzu vznikly a její trpělivost některé věci zopakovat i víckrát. Jen malé upozornění - kdo ke tkaní přičichne, ten mu propadne:-)!"
Dita (Seznam se s tkaním)
"Tady se budu opakovat 🙂 : Všechna videa i postupy byly vysvětlovány opravdu srozumitelně a "uchopitelně" i pro člověka, který by nikdy předtím neměl žádné zkušenosti s tkaním. Veronika je úžasný profík, má velmi sympatický projev a je ochotná všechny informace upřesnit a probrat v konkrétních případech v dotazech účastníků."
Aneta (Seznam se s tkaním!)

Pavlínka v druhé půlce mluví o tom, jaká byla podpora v kurzu Praktické základy tkaní.

Lenka v druhé polovině mluví o tom, jak a proč jí vyhovovala online forma výuky tkaní.

Co přesně a jak v kurzu Velké tkaní na malých stavech probereme?

... mám pro vás překvapení ...

Součástí tohoto běhu Velkého tkaní na malých stavech bude i kurz Seznam se s tkaním! v hodnotě 2.970 Kč

... mám pro vás další 2 překvapení ...

Všichni, kdo se přihlásí do Velkého tkaní na malých stavech získají také tyto bonusy:

Tipy pro větší pohodlí u ručních prací

Tipy a triky zkušené masérky na to, jak zařídit, aby si tvoje tělo u ručních prací lebedilo stejně jako tvoje hlava ti představí Michaela Kuchovská z www.mikuela.cz

Předení na vřetánku

Základy předení na vřetánku vám představí Eva Vobrová z www.dobrodej.cz - a už si budes svou přízi moci vyrábět i sama 🙂

Uvolněte si ruce a bedra, prosím!

Lektorka zdravého tělocviku Pavla Šajnerová vám poradí jakými cviky pomůžete svým rukám a bedrům namáhaným při ručních pracích.

... další kurz tkaní na malých stavech s mou podporou budu otevírat nejdříve příští rok ...
Jen v tuto chvíli platí tato zaváděcí cena!

3.970 Kč

Otázky:

Na kurz je potřeba školní stávek (rám s otočnými válci nahoře a dole), tkací jehla a jehla s velkým okem. Potom také nějaké svěrky, kterými jde rám pro snování upevnit ke stolu (ukážeme si jak). No a pak také příze.

Tento kurz je vhodný i pro začátečníky. Jeho součástí je záznam kurzu Seznam se s tkaním a celková technika lze rychle pochopit.

Podklady budou dostupné rok – do 1. 5. 2024.

Pokud vám nebude něco jasné, můžete se zeptat ve facebookové skupině ve vlákně na otázky. Na otázky pak odpovídám na živých setkáních, ze kterých budete mít vždy dostupný záznam.

Ano, kurz jde platit i na splátky. Pro tuto variantu mě prosím kontaktujte na email tkanee@tkanee.cz a nebo na facebookový profil Tkanee a domluvíme se. 

Pokud vás ke kurzu zajímá cokoliv dalšícho, co jsem zde ještě nezmínila, podívekte se do skupiny Tkanee adventures – dobrodružství z nití, napište mi na profil Tkanee, nebo na email tkanee@tkanee.cz a nebo klidně zavolejte na tel. 733 125 105.

Jsem textilní návrhářka s dlouholetou praxí v oblasti ručního tkaní a háčkování.
Nitě se vinou mým životem už od dětství a tvořím pod značkou Tkanee.
Pod mýma rukama vznikají šátky na nošení dětí, deky, peleríny, šály, šátky, čepice, přehozy, svetry…
Tkalcovskému řemeslu se věnuji od roku 2013 a háčkuji, co si pamatuji. Nejvíce mi uhranula neotřelá technika háčkovaných vrstvených obrázků (Image overlay crochet) odvozená od overlay techniky a druhým rokem spolupracuji na mezinárodní úrovni na jejím rozvoji a chci ji přiblížit širšímu publiku.
Těším se na vás.
Vaše    

Veronika

.