minikurz zdarma

Novoroční tkaní

4.-7. ledna 2024

Utkej si vlastní praktickou záložku do knížky, která ti bude každý den připomínat tvoje novoroční předsevzetí.

Taky miluješ to období v lednu, kdy jsme všichni plní optimismu a naděje?

Chceš v tomto roce zpomalit a ráda tvoříš něco hmatatelného?

Vetkni svůj novoroční záměr do záložky a uchovej si ho po celý rok. Ať už si přeješ cokoliv.

postupy nitku za nitkou

V jasných a názorných videích se nikdy neztratíš, i když jsi začátečník. Celý postup ti detailně vysvětlím a videa si můžeš pustit i několikrát.

Podpora na každém kroku

Ve facebookové skupině ti odpovím na každou otázku, když se ti zamotají nitě, vyfotíš je a .takže se nezamotáš. Ani tvoje nitě.

Že nemáš stav?

Tkát můžeš na obyčejné knize z tvé knihovny a nebo třeba na tkacím rámečku, pokud ho máš doma. Všechno potřebné určitě máš.

Utkej si záložku do knížky a nauč se něco, u čeho si odpočineš. Tkát může každý – s dětmi, prarodiči, přáteli, sklenkou vína u oblíbeného pořadu. Nepotřebuješ k tomu žádný stav, stačí to, co máš doma – trocha příze, klasické tužky, vidlička ze šuplíku v kuchyni, dvě ruce a karton.

Neboj se, spolu to zvládneme.

kurz obsahuje názorná videa, podle kterých si tu záložku určitě utkáš.

Jak se klientkám tkalo v kurzech pod mým vedením a co jim tkaní přináší?

"Pro mně jsou tato videa skvělá; ušetří spoustu času s vyhledáváním informací na youtube a navrch jsou česky, tak jim rozumím. Dá se k nim vracet, takže nad očekávání je to lepší, než prezenční kurz."
Martina
"Pokoj. Prekvapuje ma, do akého meditatívneho stavu sa dokážem pri tkaní dostať. A poznanie, že samotné tkanie je za odmenu za predchádzajúcu prácu. Pradiem vlnu na vretienku, z ktorej tkám, takže všetko trvá dlhšie, ale ten pocit na konci s hotovým výrobkom v ruke, to je na nezaplatenie. A tvorivosť, nápady na kombinácie materiálov, odpovede na otázky k tematike historických materiálov a odevných súčiastok. Keď ten materiál držím v ruke, keď robím tie úkony, akoby chápem hlbšie tradičné témy, ktorými sa zaoberám (rituálne správanie sa, mýty k tematike nití, tkanín a pod.). Jednoducho ma tkanie obohacuje tak hlbokým spôsobom, aký som si nevedela na začiatku predstaviť. Moje projekty prezentácie tradičného spôsobu života posunula prax tkania na úplne inú úroveň. A plus k tomu mám už nejaké objednávky na výrobky, pretože sa ľuďom páčia (nosím svoje výrobky ako odevné súčiastky)."
Ivana
"Naučila jsem se od Verči základy tkaní, tkám já i moji synové, zkoušíme pestré záložky, náramky, náušnice, různé tvary, drobné dečky, baví mě vymýšlet kombinace vzorů a materiálů, je to tak moc kreativní! Podpory se vám dostane od Verči fakt pořádný ranec, až si říkám, kde na to ta holka bere tolik trpělivosti, jo jo, je to tkadlena 🙂 A jde jí to moc pěkně za stavem, i za kamerou 😍 Já si to fakt užila, děkuji ❤️"
Luci
"Tkaní není složité, pokud jsou postupy dobře vysvětlené. Velice oceňuji informační hodnotu videí - vše dává smysl, zapadá do sebe"
Lucia
"Pro kamarádku.... zkus to, je to práce, je to relax, Verča ti pomůže se vším, zjistíš, že to je jednoduché a velmi přínosné pro život. "
Jana

Nejčastější dotazy

Pro tkaní v minikurzu není třeba žádné speciální vybavení. Tkát můžeš na knížce v pevné vazbě nebo třeba na tkacím rámečku, jestli jej máš doma. Není třeba si nic kupovat.

Ano, minikurz je určený pro úplné začátečníky a ve videu všechno názorně probereme krok za krokem.

Každý podvečer budu v krátkém živém vysílání ve skupině odpovídat na všechny vaše otázky. Pokud se zamotáš a nebo zasekneš, vyfotíš to a dáš do komentáře ve skupině. Já se na to kouknu a ve večerním vysílání vysvětlím, jak z toho ven.

Minikurz bude probíhat v samostatné uzavřené facebookové skupině od 4. ledna 2024, kde najdeš všechna videa i odpovědi na otázky.

 
Nitě se vinou mým životem už od dětství a tkám a háčkuju už deset let pod značkou Tkanee. Největší radost mám z toho, když někoho přivedu ke tkaní a vidím, že ho to chytne, baví ho to a jak je překvapený z toho, že tkaní vlastně není těžké.
 
Pod mýma rukama vznikají šátky na nošení dětí, deky, peleríny, šály, šátky, čepice, přehozy, svetry…
 
V pracovně se většinou nemůžu ani hnout, protože se v ní mačkám s polu s dvanácti různě velkými a složitými stavy a rámečky nejrůznějších velikostí a krabicemi plnými příze. 
 
Sama jsem začínala s listovými stavy, ale až zpětně jsem zjistila, že pro začátek na vyzkoušení stačí knížka nebo rámeček a každý den mě překvapuje na čem všem se vlastně dá tkát. 
 
Tkát může opravdu každý, i ty.
 
 
Těším se na tebe.
Tvoje    

Veronika

.